Klan Revenge Of The Hedgehogs

Forum klanu Revenge Of The Hedgehogs

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2009-06-07 19:48:25

FoX

http://darkwarez.pl/forum/templates/bLock/images/ranks/admin.gif

Zarejestrowany: 2009-06-07
Posty: 9
Punktów :   

Najlepsi gracze, najlepsze drużyny

#2 Najlepsi gracze, najlepsze drużyny

W sobotę ukazał się pierwszy artykuł na temat polskiej sceny DotA w 2008 roku. Miał on dosyć ogólny i wprowadzający charakter: nie było moim zamierzeniem od razu rozstrzygać kto należy, a kto nie należy do polskiej czołówki DotA. Tym razem zapraszam wszystkich do dwóch zestawień: pięciu najlepszych polskich graczy oraz pięciu najlepszych polskich zespołów. Komentarzem dla poszczególnych wyborów będą wypowiedzi znanych polskich postaci związanych z DotA, głównie graczy.




Jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji przeczytać części pierwszej zapraszam tutaj.

Na początek wypada przedstawić metodę przyznawania punktów - ułatwi to później interpretację wyników. Każdy z 11 ankietowanych przedstawił piątkę graczy (jako pierwszego wskazywał najlepszego) oraz pięć zespołów (jako pierwszy wymieniany był najlepszy zespół). Potem przyznawałem punkty: 5 za pojawienie się na pierwszym miejscu, 4 za drugie, 3 za trzecie, 2 za czwarte i 1 za piąte.

Już sam fakt pojawienia się na tej liście bardzo dużo znaczy, dlatego nie ma się co przejmować, że ktoś dostał 2 razy albo nawet 5 razy mniej punktów niż osoba z 1. miejsca. Ponieważ nikt nie głosował na siebie, a Cup nie zagłosował na nikogo, w większości przypadków suma punktów do zdobycia wynosiła 45. Ponieważ są też przypadki graczy, dla których suma wynosiła 50 (po prostu nie brali udziału w ankiecie, więc mogło na nich zagłosować 10 osób), kierować się będę ŚREDNIĄ przyznanych punktów.

Zdarzało się, że ktoś na tym samym miejscu wymieniał dwóch graczy lub dwa zespoły (albo nawet czterech graczy). W takim przypadku suma punktów za ich miejsca była dzielona przez ich liczbę (np. 2, 3, 4 i 5 miejsce to razem 10 punktów, jeśli ktoś wymienił czterech graczy na miejscu 2., to każdy z nich dostanie (4+3+2+1)/4 = 2.5 punktu. Chciałbym wszystkich przeprosić za te matematyczne wywody, ale uważam że czytelnicy mają prawo wiedzieć w jaki sposób powstawał ranking.

Ostatnia uwaga - ale bardzo ważna! Osoby które udzielały odpowiedzi były wybrane, zatem nie można rankingu uznawać za oficjalnie obowiązujący. Aby był oficjalny, musiałyby być oficjalne kryteria wyboru (od pewnego czasu myślę o takim większym rankingu, ale nie wiem czy on jest komuś potrzebny i na czym miałby się opierać). W każdym razie w tym artykule jest przedstawione zdanie 10 ludzi na temat czołowych graczy i najlepszych drużyn. Po tym trochę przydługim wstępie - zapraszam do lektury.



Zanim przejdę do prezentacji wyników, zacytuję odpowiedź jedynego gracza, który stwierdził że nie będzie nikogo wymieniał:

the.cup.of.tea
Pozostawię tę odpowiedź dla innych biorących udział w "ankiecie". Dla mnie nie liczą się jednostki, ale drużyny.


1. miejsce zajął PGS.Darky z wynikiem 41.5/45, średnia nota 4.61
Kapitan polskiej reprezentacji, kapitan drużyny D-link PGS. Aż siedem razy pojawił się na pierwszym miejscu, tylko dwa razy na drugim - można spokojnie stwierdzić, że nie było tutaj szczególnej różnicy zdań wśród odpowiadających.

hMras
Według mnie najlepszym polskim graczem w 2008 roku był Darky, z tego co wiem "mózg" i kapitan drużyny PGS, miał kilka gier na arenie międzynarodowej, w których zaprezentował się koncertowo, można powiedzieć że jest to gracz kompletny, zawsze ambitny i zmobilizowany (takie wrażenie odniosłem mając okazję z nim grać)

Stanik
PGS|Darky - doświadczony, znakomity gracz. Wielokrotnie pokazał niezwykłe umiejętności podczas turniejów czy chociażby prywatnych gier na IHCS#1 i IDEC.

Marian
Darky - jego wiedza nt. gry i co należy zrobić w danym momencie daje mu znaczną przewagę nad resztą. Znacząco się wyróżnia w każdej grze, nigdy nie odstaje w tą drugą, gorszą stronę. Jest praktycznie jedynym Polakiem grającym na prawdziwie światowym poziomie.

Aventer
Darky - Nie muszę tłumaczyć - do tej pory kapitan Polski, trzon PGSu


2. miejsce zajął TPL.Fanat1c z wynikiem 35/50, średnia nota 3.5
W 2008 roku przez kilka miesięcy grał w drużynie D-link PGS, potem dołączył do zespołu The Pouncing Ligers, który w tej chwili jest jednym z najlepszych na świecie. Poza tym zawodnik ten jest podporą polskiej reprezentacji. Trzy razy pojawił się na pierwszym miejscu, trzy razy na drugim, dwa razy na trzecim i raz na czwartym.

N4Kai
Według mnie na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim F4nat1c. The Pouncing Ligers to najsilniejszy zespół z Polakiem w składzie.

Aventer
Fanat1c - chociaż w ogóle go nie widać na polskiej scenie, nie można o nim zapominać (w końcu odnosi sukcesy na skalę międzynarodową wraz ze swoją drużyną TPL)

Darky
Fanat1c - Jedyny gracz który gra w zagranicznym klanie i do tego osiąga sukcesy godne pozazdroszczenia.

Marian
Fanatic - ogromne doświadczenie zarówno w europejskiej, polskiej jak i obecnej, amerykańskiej drużynie daje mu porządną dawkę skilla i znajomości gry drużynowej, jak i indywidualnej. Co prawda w obecnej drużynie pełni rolę supporta, jednak wyżej wymienione doświadczenie pozwala mu spełniać swoje zadanie w 100%.


3. miejsce zajął AGL.Overpow z wynikiem 23/45, średnia nota 2.56
Odkrycie roku 2008, gracz bardzo ambitny. Jeśli ktoś chce się o nim więcej dowiedzieć, zapraszam do wywiadu, który niedawno przeprowadził SvM w tym miejscu. Trzy razy typowany na drugiej pozycji, trzy razy na trzeciej i raz na czwartej.

Aneks
Overpow - Naprawdę dobry gracz. Dobrze gra carry bohaterami chociaż resztą też potrafi wymiatać. Ma naprawdę duże szanse aby zająć miejsce Fanat1ca czy Darkiego (jeżeli chodzi o moje typy top5). Jest w stanie poprowadzić swój team do zwycięstwa, a czasem nawet wygrać grę. Ma jednak jeden minus - jest on związany z zachowaniem na vt.

Stanik
Overpow - gracz AGL. Niezwykły talent, o którym jeszcze pól roku temu mało kto słyszał. Bardzo szybko rozwijający się gracz. Nierzadko stawia duży opór nawet graczom PGS.

Marian
Overpow - Objawienie drugiej polowy tego roku. Gracz dysponujący kawałem umiejętności, jednak brakuje mu ogrania i trochę rozwagi. Myślę, ze z czasem dojrzeje jako zawodnik zarówno w grze, jak i poza nią i wyzbędzie się ryzykownych akcji i tym podobnych. Wtedy będzie można na niego liczyć jako na naprawdę równego kompana w reprezentacji Polski w nadchodzącym (ponoć) turnieju narodów organizowanego przez ESL.

Darky
Overpow - Zrobił wręcz olbrzymi postęp grając tylko i wyłącznie na pubach i zamkniętych pubach (DIHL) Mógłby się o wiele bardziej rozwinąć gdyby chciał się otworzyć na ligi/scenę międzynarodową.

SvM
Overpow - może jeszcze trochę brakuje mu ogrania na świecie, jednak w Polsce z pewnością pokazuje się z jak najlepszej strony. Duże postępy w krótkim czasie, bo kto słyszał o nim rok temu? Chyba nikt.


4. miejsce zajął PGS.mariann z wynikiem 19.5/45, średnia nota 2.17
Podstawowy gracz D-link PGS, gra w tej drużynie od początku istnienia dywizji PGS.DotA. Trzy razy pojawił się na drugim miejscu, , raz na trzecim, dwa razy na czwartym.

Darky
Zawodnik D-Link PGS którego nie może zabraknąć w żadnym meczu. Filar drużyny. PIMP.

SvM
Marian - jak by na to nie patrzeć, druga kolumna podpierająca PGS

hMras
Marian - zawsze pewny punkt PGS


5. miejsce zajął PGS.the.cup.of.tea z wynikiem 13/50, średnia nota 1.3
Organizator drużyny D-link PGS, najlepszy gracz wśród organizatorów drużyn, możliwe że także najlepszy organizator wśród graczy. Raz na drugim miejscu, dwa razy na trzecim, raz na czwartym i trzy razy na piątym.

Aneks
CupOfTea- Ładnie gra supportami i gangerami. Last-hit jak u reszty typowanych przeze mnie, niczym się nie różni - jest na najwyższym poziomie.

Stanik
PGS|theCupofteA - bardzo dobry gracz, który czuje się dobrze na każdej pozycji. Wielokrotnie pokazał świetne umiejętności gry zespołowej m.in. z Darky'm.

Marian
thecupoftea - gracz z naprawdę wielkim skillem i umiejętnością gry solo. Nie jest mi dane solować go zbyt często, jako ze gramy w tej samej drużynie, jednak kiedy już się to zdarzy w jakiejś luźnej grze, to wtedy dopiero do mnie dochodzi fakt, ze cup to kawał last-hittera i niezły wrzód dla każdego, któremu przyjdzie go spotkać na middle w cw.

SvM
Cup - mr Menedżer. Przez cały rok grał w PGS i grał dosyć dobrze.


Inni gracze, którzy pojawiali się odpowiedziach: BeMyValentine, Aventer, Tayschrenn, Sextasy.



W przypadku drużyn było łatwiej, ponieważ gracze nie obawiali się głosować na swoje zespoły - moim zdaniem słusznie. Są rzeczy tak oczywiste, że nie ma co udawać :-) Dlatego do zdobycia było aż 55 punktów (tak, tym razem Cup też postanowił odpowiedzieć).

1. miejsce - PGS - 55/55, średnia nota 5.0
Pełna jednomyślność, jedenaście razy drużyna wymieniona została na miejscu pierwszym. Ani razu na innym...

Aneks
PGS - Wygrali takie polskie turnieje jak: TD, WykopCup czy KOTH. Na dzień dzisiejszy jest to nadal niepokonana, najlepsza polska drużyna, która nas reprezentuje. I w końcu ma w swojej drużynie trzech graczy z top5 typowanych przeze mnie. Darky i Marian wygrywają przegrane gry, poza tym ładnie współpracują jako drużyna dzięki czemu odnoszą tak wiele sukcesów.

the.cup.of.tea
D-Link PGS - udział w Farm4fame, wygrana Lancraft Summer 2k8, wygrana wszystkich polskich turniejów w 2008 roku.

hMras
D-link PGS - zdecydowanie nie wymaga komentarza.

Aventer
PGS (Dominator naszej sceny)


2. miejsce- AGL - 44/55, średnia nota 4.0
Zgadujcie... Tak, jedenaście razy zespół wymieniony został na drugim miejscu. Ponownie - pełna jednomyślność. Proponuję teraz na moment powrócić do tematu z poprzedniego artykułu, w którym pytałem, czy można powiedzieć że czołówka się wyrównuje...

Stanik
AGL - świetny team, pod dowództwem Sextasy'ego, potrafią pokazać klasę

Marian
AGL - grupka najlepszych skillowo, zaraz po PGS graczy, ktorych mam nadzieję zobaczymy w niedalekiej przyszłości, dotrzymujących nam kroku poza polską granicą.

Aneks
AGL- Jak już wcześniej wspominałem jest to drużyna która dorównuje skillem i zgraniem PGS’owi. Brali udział w tych samych turniejach co PGS czyli TD, WykopCup, KOTH i zajmowali drugie miejsca z wynikiem 1-2. Myślę, że jedynego co im trzeba to treningów, resztę już posiadają.

Darky
AGL - Zdeterminowani, bardzo aktywni gracze to jest to czego zespół potrzebuje i to dlatego AGL zrobiło tak ogromny postęp w 2008

the.cup.of.tea
AGL - drużyna z bardzo dobrym zgraniem, tzw. teamplay. Drugie miejsce na wszystkich polskich turniejach. Overpow.

SvM
AGL - tylko oni regularnie ogrywają PGS, tzn. odbijają im jedną mapę w Bo3


3. miejsce- UF - 26/55, średnia nota 2.36
Siedem razy na miejscu trzecim, dwa razy na czwartym i raz na piątym.

Stanik
UF - bardzo dobry klan, posiadający takich graczy jak Aventer, Persecuted czy .ngs

Marian
UF - Moim zdaniem naprawdę dobry zespół, któremu jednak brakuje jednego tzw. "star playera" który pociągnąłby ten wóz za sobą.

Darky
UF - Drużyna z wielkim potencjałem której brakuje im ogrania oraz gracza który pociągnie zespół do przodu

the.cup.of.tea
UF Gaming - po wzlotach i upadkach, tysiącach zmian składu UF wydaje się być stabilną grupą graczy, która z dozą treningu klanówek na pewno zagrozi w/w drugiej pozycji. Wyróżniający się gracze to: .ngs i Aventer(również świetny kapitan).

SvM
UF-Gaming - wielkie rozczarowanie... Wspominając jego powstanie i stawiane cele (scena światowa), dostaliśmy niewypał, o którym słyszy się najczęściej w kontekście kolejnych zmian składu. W 2009 roku spodziewam się po tej drużynie tylko jednego - rozpadu.


4. miejsce- Bractwo - 9/55, średnia nota 0.81
Nazwa zespołu jest pochylona ponieważ drużyna już nie istnieje. Ale w 2008 radziła sobie naprawdę dobrze, dlatego trzech graczy postanowiło wymienić tę drużynę na trzecim miejscu.

SvM
Bractwo - żal.pl, że się rozpadli na koniec roku. Gdyż byli z pewnością #3 w kraju i trzymali zawsze kontakt z czołówką.

Aventer
Bractwo (wygrywali z nami do tej pory w ważniejszych imprezach, niestety zespol juz nie istnieje)

hMras
3./4. UF/Bractwo - te 2 teamy w roku 2008 stoczyły ze sobą kilka zażartych bojów o trzecią lokatę, raz wygrywało BRO, a raz UF, dlatego postawiłem te teamy na równi. Umieściłem w rankingu Bractwo mimo rozpadu, ponieważ team rozpadł się pod koniec roku, odnosząc wcześniej stosunkowo duże sukcesy oraz sprawiając kilka niespodzianek.


5. miejsce - MGS/FEHK - 8.5/55, średnia nota 0.77
Nowa drużyna, która bardzo szybko znalazła sobie multigaming (organizator - Genniuss). Raz na trzecim miejscu, dwa razy na czwartym i dwa razy na piątym.

N4Kai
MGS (dawne FEHK) wydaje się być bardzo perspektywiczną drużyną.

Stanik
FEHK - nowy klan który organizuje Genniuss, mają mnóstwo ciekawych pomysłów, dobrego skilla oraz bardzo dobre zgranie. Nowy gracz VorCan jest doskonałym przykładem że wciąż pozostaje sporo nie odkrytych talentów


Ponieważ jedna z powyższych drużyn już nie istnieje, a ranking powinien być w miarę aktualny:

6. miejsce- GL! - 8/55, średnia nota 0.72
Cztery razy pojawił się na czwartym miejscu, więc w chwili obecnej mieściłby się w top 5 Polski.

N4Kai
Do tego dodałbym jeszcze GoOdLuck!


Aby uzupełnić: w odpowiedziach pojawiła się także drużyna Double TT, która zdobyła 5.5/55 punktów, czyli średnią notę 0.5. Teraz jeszcze małe podsumowanie:

1. PGS
2. AGL
3. UF
4. MGS
5. GL!
6. DTT


Już za kilka dni kolejny artykuł - tym razem poświęcony Garenie - czyli platformie, która ma dla polskich graczy coraz większe znaczenie.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.regatywat.pun.pl www.bakuclub.pun.pl www.morr.pun.pl www.zdrowieurodaporady.pun.pl www.darkan.pun.pl